17 Ağustos 2011 Çarşamba

Son 1 ayın "Barış" ve "Demokrasi" listesi;

Bugün yapılan saldırılar ile birlikte Türkiye'de yalnızca son bir ay içerisinde teröre kurban giden askerlerin sayısı 48'e ulaştı. Türkiye'nin her bölgesinden 48 aile, Türkiye'nin tüm dillerinde ağıtlar yakarak bebeklerini mezarlıklara taşıdı. Hiçbirisi profesyonel ordu mensubu olmayan gençlerin çoğu henüz 20'li yaşlarında, çoğu hayatında ilk kez silah kullanmak zorunda kalıyor ve tamamı mecburi bir görevi yerine getirmek için orada... Birçoğu henüz oy bile kullanmamış, tercihi olsa belki barış isteyecek. Onlar henüz, insancıklar. Bu gençleri sırtından vurmayı yiğitlik sayan bir takım zavallılar, kinden nasır tutmuş çirkin suratlarıyla hala utanmadan ekrana çıkıp barış ve demokrasi diyebildikçe, milyonlarca ailenin tüyleri DİKEN DİKEN oluyor artık.

Bu saatten sonra terörist'e, TERÖRİST diyemeyenler çok utansın. Üç milyon seçmenin iradesini hiçe sayıp küstahlıklarından Diyarbakır'da konken partileri verenler çok utansın. 30 senedir yazar, gazeteci, aydın, yayıncı, sanatçı, insan hakları savunucusu kisvesi altında terörün ve ırkçılığın sırtını sıvazlamak dışında hiçbir mucizesi olmayan şiddet rantiyecileri çok utansın. Masum Türk ve Kürt gençlerini sonu başından belli bu korkunç şiddet sarmalının içerisine çekip beş kuruşluk iktidarlarına siper edenler çok utansın.

Mevsim, utanma mevsimi.


15 Temmuz

Kaçırılan 2 asker ve 1 sağlık görevlisinin kurtarılması için başlatılan operasyonda, Silvan İlçesi’nin Dolapdere ve Kulp İlçesi’nin Küplü köyleri arasında Silvan Komando Taburu timleri pusuya düşürüldü, 13 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı.

15 Temmuz

Siirt'te polis devriye görevi yapan polis otosuna düzenlenen silahlı saldırıda bir polis memuru şehit oldu.

23 Temmuz
Mardin'in Ömerli ilçesine bağlı İkipınar Köyü'nde görev yaptıkları jandarma karakoluna dönen askerlere PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırıda 1 teğmen 2 astsubay ile 1 uzman çavuş şehit oldu.

26 Temmuz

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçesi'nde sanayi sitesindeki Yunus Polis Amirliği’ne el bombalarıyla yapılan saldırıda 5 polis yaralandı.

26 Temmuz

Diyarbakır'ın Hani ilçesinin Gömeç köyü yakınlarında teröristlerce düzenlenen saldırıda 4'ü asker 7 kişi yaralandı.

28 Temmuz

Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında mayın patladı, 1 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı.

30 Temmuz

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi yakınlarında yol güvenliğini sağlayan askeri time, bir grup terörist tarafından saldırı düzenlendi. Kayserili er 22 yaşındaki Mustafa Bulut şehit düştü.

1 Ağustos

Van-Başkale karayolunda, PKK üyelerini taşıyan otomobilden askere araca el bombası atılması ve uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu 3 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı.

7 Ağustos
Bitlis Hizan'da roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 1 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı.

7 Ağustos

Hakkari'de teröristler, polis aracına saldırdı. Olayda kalbi duran polis memuru defalarca hayata döndürülmesine rağmen kurtarılamadı.

13 Ağustos
Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Şenyayla bölgesinde yol kesen teröristler, kaymakam adayı ile bir askeri kaçırdı.

13 Ağustos

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi yakınlarında yol kontrolü yapan askeri birliğe teröristlerce ateş açıldı. Saldırıda 3 asker şehit oldu.

15 Ağustos

Van’da askeri aracın geçişi sırasında PKK’lı töreristlerce yola yerleştirilen mayının patlaması sonucu 3 asker yaralandı.

15 Ağustos

Osmaniye'de PKK terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu 1 asker yaralandı.

17 Ağustos

Hakkari’de askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamanın ardından bölgede operasyon başlatan askeri birlik, teröristler tarafından pusuya düşürüldü. İlk bilgilere göre saldırıda 1'i binbaşı 9 asker ve 1 köy korucusu şehit oldu.

Hiç yorum yok: